Biz Kimiz ?

Uzun yıllar boyunca spora emek vermiş ve pek çoğu da bir zamanlar Sarıyer’in minik takımlarında spora başlamış o zamanın küçükleri bugünün spor camiasının ileri gelenleriyle beraber ALYANS BİLGİSAYAR LTD. ŞTİ.’NİN hamilinde Eylül 2008 tarihinde ALYANS SPOR kulübü’nü kurdular.

Başta Sarıyer gençliği olmak üzere tüm Türk gençliğinin spor kültürü ile yetişmesi için çalışacak olan kulübümüzde ve spor okullarımızda;
Çocuklarımızı sporla tanıştırmak ve sevmelerini sağlamak, fikren ve bedenen üstün özelliklerle donatmak, zararlı alışkanlıklardan uzak durmaları sağlamak, fiziksel, ruhsal ve zihinsel gelişimlerine katkıda bulunarak grubun bir parçası olmayı ve bir takım oyuncusu olabilmeyi öğretebilmek asri görevlerimiz arasında yer almaktadır.

Branşlarında uzman, akademisyen eğitimciler nezaretinde ve bilimsel metotlarla verilmekte olan hizmet, aynı zamanda gençlerin zihinsel ve psikolojik eğitimlerini de içeren bir programı kapsamaktadır. Bu programda bilgisayar eğitimi, Sinevizyon, Müzik, Satranç, Akıl oyunları ve çeşitli etütler gibi Sosyal etkinliklerde bulunmaktadır.

Alt yapılardan yetişen ve başarılı olan genç sporcular, ilerleyen zaman diliminde okul ve spor arasında bir seçim yapmak zorunda bırakılmaktadır. üniversiteye hazırlık kurs veya sınav maratonuna giren bu başarılı sporcuların ileride Türk sporuna sağlayacakları katkılar daha başlangıçta köreltilmektedir. Bunun bilincinde olan, Alyans Spor kulübünde, kulübün sporcusu olan ve formasını giyen gençlerin okul eğitimleri de desteklenmekte spordan arta kalan zamanlarında kulübün etüt merkezinde deneyimli eğitimciler tarafından okul programlarına destek olabilmesi için ücretsiz etütler verilmektedir.

Boğazın rüzgarını arkasına alan ALYANS takımca başarılara koşmayı hedeflemektedir